Детективам із НАБУ купили найдорожчі квадрокоптери

Головне

Літальні апарати із відеокамерою, що можуть піднятися на висоту п"яти тисяч метрів, замовили через тендер у системі ProZorro, пише Експрес-онлайн.

З усіх пропозицій обрали найдорожчу. Конкурс на купівлю квадрокоптерів працівники Національного Антикорупційного бюро України оголосили ще на початку серпня. У технічних вимогах до тендерної документації зазначили, що детективам потрібно 2 квадрокоптери. Очікувана вартість закупівлі – 110 тисяч гривень.  

"Кожен літальний апарат повинен мати не менше восьми пропелерів, камеру,  пульт дистанційного керування, зарядний хаб, зовнішній зарядний адаптер, – йдеться у технічних вимогах. – Висота польоту – 5 тисяч метрів. Час польоту – не менше 30-ти хвилин. Максимальна швидкість – не гірше 65 км/год. Оснащення навігаційними системами".  

На конкурс подалися 5 фірм. Четверо учасників готові були продати цю техніку за ціною від 66 тисяч 450 гривень до 69 тисяч 900 гривень. Проте їхні пропозиції відхили, як сказано у протоколі засідання тендерної комісії – "через невідповідність умовам тендерної документації".  

Переможцем обрали фірму, що жодного разу не знижувала свою пропозицію. Їй за два квадрокоптери заплатять 97 тисяч 707 гривень (це на 12 тисяч 293 гривні менше від очікуваної ціни).  

Отже, вартість одного дрону для НАБУ – 48 тисяч 853 гривні. Промоніторивши ринок безпілотників, бачимо, що для детективів вибрали одні із найдорожчих квадрокоптерів.  

До слова, минулоріч для НАБУ уже проводили схожу закупівлю. У листопаді закупили 4 квадрокоптери за ціною 245 тисяч 644 гривні. Тоді також усі найдешевші пропозиції були відхилені через негаразди із документами учасників, переможцем став учасник, що запропонував найвищу ціну.

теги :