Гроші або ув'язнення: батьків змусять допомагати дітям

Головне

В Україні вступили в силу норми другого пакету законів "Чужих дітей не буває". Ці закони спрямовані проти злісних неплатників аліментів.

"Передбачена кримінальна відповідальність за несплату аліментів і подальше ухилення від суспільно корисних робіт. Для злісних ухильників передбачено позбавлення волі на два роки. Важливою новацією є штрафи для злісних неплатників аліментів. Якщо борг перевищив 12 місяців, доведеться додатково заплатити 20% від суми заборгованості. Якщо аліменти не виплачувалися два роки, пеня складе 30%, а якщо три роки - 50%. Перерахунок буде відбуватися автоматично", - йдеться в повідомленні видання "Факти і коментарі".

Як і обіцяли в Мін'юсті, злісних боржників за аліментами вирішено відсіяти з держслужби. Для претендентів на державні посади вводиться необхідність подавати довідку про відсутність заборгованості з аліментів на дитину.

Крім того, збільшено мінімальний розмір аліментів до розміру прожиткового мінімуму для дитини. Посилено відповідальність за створення перешкод у спілкуванні з дитиною.