Лише 16% української молоді мають власне житло

Рекомендовані
Головне

Згідно з опитуванням проекту U-Report три чверті української молоді віком від 18 до 34 років бажають брати участь у житлових програмах.

Впроваджуваний Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні міжнародний молодіжний проект U-Report у партнерстві з Держмолодьжитлом і Міністерством молоді та спорту України з 25 до 28 травня 2019 року провів опитування, участь у якому взяли 11 729 респондентів віком 18-34 роки. Згідно з ним, понад три чверті опитаних бажають брати участь у державних житлових програмах – 75,8%. Про це повідомляє Держмолодьжитло.

Опитування показало і інші цікаві моменти. Так, на запитання «В яких житлових умовах Ви зараз проживаєте?» респонденти відповіли таким чином:

  • 35% – мешкають з батьками;
  • 27% – орендують житло;
  • 21,6% – живуть у гуртожитку;
  • 16,2% – мають власне житло.

Переважна більшість U-репортерів (81,5%) ствердно відповіли на запитання «Чи є актуальним для Вас питання забезпечення житлом?». Доступне житло в Україні: змінили правила участі Серед варіантів участі в житлових програмах для 48,3% молодих людей, яких опитали, найбільше підходить разова компенсація від держави у розмірі 30% від вартості житла, для 28,2% – пільговий кредит на житло під 3% річних, для 25,5% – орендне житло за ціною нижчою за ринкову.

Отримані результати дослідження будуть використані при розробці Національної стратегії з питань молоді до 2030 року.