"Нафтогаз" в жовтні збільшить ціну на газ для промспоживачів

Економіка

НАК "Нафтогаз України" з 1 жовтня 2018 року збільшить ціну на газ, що відпускається промисловим споживачам на умовах передоплати, на 9,7% (на 1189,2 грн) порівняно з вереснем - до 13 тис. 438,8 грн за 1 тис. куб. м (із ПДВ).

Згідно з повідомленням компанії, зазначена ціна актуальна для споживачів, що закуповують газ в обсязі понад 50 тис. куб. м на місяць за умови відсутності боргів перед компанією, а також для 100%-х "дочок" НАК.

Для інших покупців ціна наступного місяця також зросте на 9,4% (на 1248 грн) - до 14 тис. 586 грн за 1 тис. куб. м (із ПДВ).

Як повідомлялося, в Україні з 1 жовтня 2015 року скасовано державне регулювання цін на газ для всіх категорій споживачів, окрім населення і ТКЕ для потреб населення. Відтоді "Нафтогаз України" постачає газ промспоживачам, бюджетним організаціям та іншим суб'єктам господарювання на ринкових умовах.

"Нафтогаз України" об'єднує найбільші нафтогазовидобувні підприємства країни. Холдинг є монополістом із транзиту та зберігання природного газу в підземних сховищах, а також із транспортування нафти трубопровідним транспортом територією країни.