Прибрати слово «батьки»: в Міносвіти готують нововведення для школярів

Головне

Міністерство освіти і науки України виявило порушення при антидискримінаційній експертизі шкільних підручників. 

Про це йдеться в прес-службі відомства, інформує Голос.

Наприклад слово "батьки" можуть замінити на "рідні", тому що багато дітей живуть в неповних сім'ях або виховуються іншими родичами. Крім того, є застереження до макетів підручників із зображенням виключно повної сім'ї.

"На жаль, зараз в Україні 3 мільйони дітей проживають в неповних сім'ях, а це - майже 40%. Йдеться і про дітей, які живуть виключно з дідусями і бабусями, зі старшими братами і сестрами, з тітками і дядьками. Ця ситуація особливо загострена, так як частина дітей втратила своїх батьків в результаті російської агресії на сході України", - пояснили у відомстві.

За даними Міносвіти, завдання в підручнику по типу "Разом з батьками складіть розпорядок дня вашої родини" підкреслюють обмежені можливості майже половини українських дітей і змушують їх відчувати неповноцінність, що неприпустимо.

"Експертиза виявила, що більшість дітей не можуть знайти в українських підручниках ні відображення себе, ні відображення своїх рідних, ні тих особливих обставин, в яких вони живуть. Зокрема, було знайдено і вилучено з підручників чимало неприпустимих для демократичної країни анахронізмів начебто висловлювань "негри", "жиди" ,"цигани", - пояснили у відомстві.

Крім того, експертиза виявила відсутність героїв, які представляють людей з інвалідністю, а люди похилого віку зображені виключно немічними.
Відзначається, що сьогодні 6% населення країни (близько 2,5 млн осіб) - це люди з інвалідністю. При цьому, в Міністерстві не уточнили, яким чином змінять образ літніх людей або героїв, які не мають соматичних і психічних дефектів.

Відомство також визнало дискримінацією "завдання, які зображують хлопчиків/дівчаток в стереотипних ролях, тим самим пропагуючи застарілі форми поведінки".