Стало відомо, скільки українців тимчасово змінили місце голосування

Головне

Тимчасовою зміною місця голосування на виборах в Україні скористалися понад 6 тисяч 300 виборців.

Найбільше тимчасово перереєстрованих виборців – 3 тисячі 359 – з Донецької області.

Про це свідчить інформація на сайті Державного реєстру виборців Центральної виборчої комісії, пише 24 канал.

У вересні 2018 року ЦВК спростила процедуру голосування для жителів тимчасово непідконтрольних Україні територій. Так, українці, які мають прописку на окупованих територіях Донбасу чи в окупованому Криму, можуть не додавати до заяви документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця їхнього голосування.

Таким виборцям потрібно звернутися до відділу державного реєстру виборців за місцем проживання і написати заяву про тимчасову зміну місця голосування. Для цього треба мати при собі паспорт.

У Держреєстрі оформлять тимчасове посвідчення. З цим документом та паспортом і потрібно прийти на вибори. Втім, посвідчення діє лише один раз.

Якщо переселенцям, аби змінити виборчу дільницю потрібно мати лише паспорт, то для інших громадян України – перелік документів більший: довідка, яка підтверджує місце роботи чи навчання, документи про право власності чи оренди житла; будь-який документ, який засвідчує, чому людина зібралася голосувати не за місцем прописки.

Також українцям можна буде проголосувати й за кордоном. Але за таким дозволом потрібно звертатися до Міністерства закордонних справ.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що ЦВК зареєструвала 22 кандидати у президенти.