У Вінницькій області через монетизацію збільшилися борги за газ

Економіка

На кінець березня 2019 року заборгованість клієнтів «Вінницягаз Збут» за спожитий газ сягнула 825 млн грн. Досі не розрахувались за лютий близько 11,4 % отримувачів монетизованої субсидії. Вони ризикують залишитись без державної допомоги, адже органи соцзахисту мають припинити нарахування субсидіїї в разі виникнення заборгованості на суму більше 340 грн. Про це повідомляє прес-служба ТОВ «Вінницягаз Збут».

Рівень розрахунків населення за спожитий у лютому природний газ знизився порівняно з січнем та склав лише 61,3 %. Побутові споживачі, які не мають пільг та субсидій, заборгували підприємству на 1 квітня 2019 року 774 млн грн. Це на 16 млн грн більше, ніж на 1 березня.

Майже чверть боржників з числа побутових споживачів становлять субсидіанти. У компанії таку тенденцію пов’язують з перехідним періодом в процесі монетизації субсидії.

«Станом на 31 березня 2019 року за спожитий у лютому газ розрахувались 88,6 % субсидіантів. Компанія з розумінням поставилася до затримок оплати за лютий у березні через перехідний етап до монетизації субсидії. Однак, 11,4 % або 17,8 тисяч споживачів даної категорії все ж ризикують втратити державну допомогу через затримку в оплаті отриманими «на руки» коштами», – сказав директор «Вінницягаз Збут» Василь Сопільник.

«Вінницягаз Збут» з початку поточного року вже розіслані понад 50 тисяч повідомлень боржникам про припинення газопостачання. З метою недопущення крайніх заходів ТОВ «Вінницягаз Збут» пропонує своїм клієнтам укласти договір реструктуризації боргу зі складанням графіку оплати. У випадку непогашення боргу компанія змушена буде надати доручення оператору ГРМ припинити постачання блакитного палива таким споживачам та розпочати процедуру стягнення заборгованості в судовому порядку.

Джерело: dom.ria