Україна збільшила закупівлю цибулі за кордоном в 62 рази

Економіка

Ситуація в сегменті цибулі на українському ринку продовжує загострюватися. За перші два місяці поточного року імпорт цієї продукції в Україну вже перевищує показники за січень-лютий 2018 року в 62 рази. Про це повідомляє AgroPortal.

Так, згідно з даними офіційної статистики, за січень і лютий 2019 року Україна імпортувала 35 400 тонн цибулі, що є безпрецедентним рекордом для цього періоду за всю історію незалежності країни. Для порівняння, за перші два місяці минулого року на український ринок було ввезено всього 565 тонн цибулі.

Але в той же час експорт цієї продукції з України досить різко знизився. За офіційними звітами, з початку року українські експортери відвантажили на зовнішні ринки лише 275 000 цибулі, що майже в 10 разів менше, ніж за січень-лютий минулого року.

«Збільшення імпорту цибулі в Україні обумовлено як зниженням власного виробництва цибулі в Україні, так і досить високим експортним попитом на українському на цибулю в першій половині сезону. Однак, як ми бачимо з показників з експорту, основні обсяги цибулі експортної якості були реалізовані на зовнішніх ринках ще до Нового року, тоді як зараз в сегменті продукції місцевого виробництва на українському ринку пропонується в основному цибуля, якість якої почала стрімко знижуватися через довгострокового зберігання, і яку фермери намагаються реалізувати якомога швидше », – коментує ситуацію головний аналітик Української плодоовочевої асоціації (УПОА) Тетяна Смирнова.

Однак, за словами експерта, не виключено, що вже за підсумками березня можна буде спостерігати тенденцію до зниження імпорту цибулі в Україні. За інформацією операторів ринку, в даний час імпортна цибуля користується не дуже високим попитом, адже у покупців з'явилася дешевша альтернатива у вигляді місцевої некондиційної продукції. З огляду на це, оптові компанії ще не розпродали ті обсяги, які вони імпортували на початку місяця, тому вони поки відмовляються від закупівлі нових партій.