Українські ВНЗ істотно піднімуть вартість навчання для студентів десятків спеціальностей

Головне

Міністерстві освіти і науки розроблено проект постанови, згідно з яким встановлюється мінімальна вартість контракту в розмірі 60% суми, яку університет в середньому витрачає на студента. Так, навчання може суттєво подорожчати, оскільки в міністерстві вирішили змінити правила розрахунку контракту.

«Є сума, яка є середньою по університету. Саме з цієї суми рахується 60 відсотків. І це мінімум. А університет може встановити більше від цієї суми за окремими спеціальностями», – пояснив гендиректор директорату вищої освіти і науки дорослих МОН Олег Шаров, повідомляє ТСН.

До такого рішення Міносвіти підштовхнув той факт, що багато вузів занижують вартість контракту і цю різницю доводиться покривати з державного бюджету.

«Коли студенти, бюджетники і контрактники, сидять в одній групі, то витрати на них однакові і не зовсім зрозуміло, чому плата різна, чому університет отримує різні засоби», – говорить член національної команди експертів з реформування вищої освіти Володимир Бахрушин.

Новація торкнеться 34 найпопулярніших спеціальностей – це гуманітарні науки, журналістика, економіка, право, архітектура та будівництво, сфера обслуговування, медицина і міжнародні відносини. Інженерів, художників і українських філологів не чіпатимуть.

теги :