Українцям розповіли, кому саме необхідно переоформити субсидії в травні

Економіка

У 2019 році автоматично перепризначать пільги для оплати компослуг близько трьом мільйонам громадян.  Решті українців необхідно буде повторно пройти всю процедуру оформлення. Слід подавати заяву та заповнити декларацію про доходи.

Про це розповіли представники Міністерстві соціальної політики України.

У відомстві зазначили, що субсидію "живими грошима" буде призначено тим домогосподарствам, у яких за станом на травень-червень не буде заборгованості по оплаті за комунальні послуги. У протилежному ж випадку родини будуть переведені на безготівкову монетизацію.

"Пенсіонери будуть отримувати допомогу готівкою через Пенсійний фонд і Укрпошту, ті, хто ще не на пенсії - через Ощадбанк", - говорять у прес-службі Мінсоцполітики.

Річну субсидію будуть розраховувати, виходячи з доходів родини, отриманих у 3-4 кварталах 2018 року. Допомога на наступний опалювальний період 2019-2020  - на основі доходів 1-2 кварталів поточного року.

Повторно із заявою та декларацією про доходи слід звернутися у травні в управління соціального захисту населення таким категоріям людей:

  1. Тим, хто орендує житло (орендарі за законом мають право отримати субсидію, необхідно надати документи, що підтверджують факт оренди).
  2. Внутрішньо переміщеним особам.
  3. Тим сім'ям, яким субсидія була призначена не на всіх зареєстрованих, а фактично проживаючих у квартирі/будинку осіб
  4. Тим сім'ям, де є непрацюючі люди працездатного віку, у яких відсутні доходи, або вони отримують менше мінімальної заробітної плати або ж перебувають на обліку в центрі зайнятості.
  5. Тим родинам, в яких відбулися зміни у складі сім'ї протягом останнього року.
теги :