Українцям ускладнять процедуру отримання водійських прав

Головне

У МОЗ підготували законопроект, який має намір ускладнити процедуру проходження водіями медогляду і розширити список захворювань, що забороняють керувати автомобілем. Наявність зазначених у документі діагнозів може стати причиною відмови в отриманні водійських прав. Законопроект вже опублікований на сайті відомства. Про це передає Аutonews.ua.

Так, в список захворювань потрапили такі поширені хвороби, як сколіоз, геморой або гіпертонія. Крім того, водії з проблемами слуху також не зможуть водити автомобіль. У список обмежувальних захворювань також включена грижа, запалення сечостатевої системи, ендокринні порушення і доброякісна пухлина. Людям з проблемним зором або хронічними захворюваннями серцево-судинної системи доведеться проходити медогляд кожен рік.

Законопроект передбачає проходження медогляду і водіями зі стажем, що зажадає приходити на огляд кожні десять років. У МОЗ зазначають, що деякі випадки видачі або збереження прав будуть розглядатися в індивідуальному порядку.

Наголошується, що при розробці цього законопроекту в якості прикладу були взяті норми, що діють в Європі. Це при тому, що в Європі діють набагато м’якші медичні обмеження, як відзначають експерти. І обмеження діють в основному тільки на тих водіїв, які керують автобусами, вантажними автомобілями і автомобілями таксі.