В Україні поступово будуть закривати дитячі будинки

Рекомендовані
Головне

Лише 8% дітей, що живуть у дитячих будинках, мають статус сиріт, а у решти є один або обоє батьків, які опинилися в скрутному становищі та не можуть виховувати дитину.

З 2020 року в українські дитячі будинки не будуть приймати дітей, повідомила виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун. За її словами, до цього часу всі дитячі будинки працюватимуть у звичному режимі, але паралельно буде вестися необхідна підготовка для влаштування всіх дітей у рідні, патронатні чи прийомні сім’ї.

Про це повідомляє 1NEWS.

“З 2020 року дітей не будуть приймати в будинки дитини. Буде створено всі умови, щоби ці діти могли повноцінно зростати зі своїми рідними батьками. У виключному випадку вони будуть жити в патронатній чи прийомній сім’ї”, – написала вона на своїй сторінці у Facebook.

За даними Супрун, лише 8% дітей, що живуть у дитячих будинках, мають статус сиріт, а у решти є один або обоє батьків, які опинилися в скрутному становищі та не можуть виховувати дитину.

Вона пояснила, що у новостворених центрах можна буде отримати послуги з реабілітації або паліативу. Центр також може надавати послуги з респісу – тимчасового перепочинку батьків дитини з інвалідністю. Допомогу дітям надаватимуть в обов’язковій присутності батьків або людей, які їх замінюють. При цьому паліативна допомога і реабілітація гарантуються державою та платитиме за ці послуги Національна служба здоров’я України, а для громадян вони будуть безоплатні.

Супрун наголосила, що ці зміни не означають, що діти з дитячих будинків залишаться без житла.

“Ми прагнемо, щоби діти, які зараз живуть у них, були влаштовані в хороші сім’ї або ж могли рости в умовах, наближених до сімейних”, – зазначила вона.