В Україні створять держрезерв нафти

Головне

Держрезерв розробив законопроект, згідно з яким в Україні буде створений стратегічний запас нафти і нафтопродуктів на випадок надзвичайних ситуацій, причому у державному секторі буде зберігатися лише 70% запасу, решту зберігатимуть приватні підприємства. Про це заявив голова Державного агентства резерву України Вадим Мосійчук, інформує 1NEWS.

“Вперше в Україні буде запропонований законопроект про мінімальні запаси нафти і нафтопродукти. Цей законопроект писався протягом останніх 5 місяців. На сьогодні він знаходиться на погодження в Енергетичному співтоваристві і рухається за підтримки представництва ЄС в Україні”, – зазначив голова Держрезерву.

За його словами, цей закон дозволить виконати зобов’язання перед Енергетичним співтовариством щодо створення 90-денного стратегічного запасу нафти і нафтопродуктів, які можуть бути використані під час надзвичайних ситуацій. Планується, що запаси будуть частково зберігатися на підприємствах Держрезерву (70%), а частково – у приватного сектору (30%). За для цього Держрезерв планує створити окрему агенцію з незалежною наглядовою радою, яка буде опікуватися 70% резерву.

Як зазначив голова відомства, йдеться про 2 млн т нафти й про 2,5 млрд доларів, які частково будуть покриті за рахунок кредитних ресурсів ЄС.