В Україні вирішили озеленити трамвайні колії

Головне

Мінрегіоні розглянуть пропозицію облаштувати на трамвайних коліях газони за європейським зразком. За словами заступника міністра міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Льва Парцхаладзе, це сприятиме поліпшенню екологічного та естетичного стану міст і перешкоджатиме заїзду транспорту на колії.

«Досі у нас є такі розумники, які не нехтують можливістю проїхатись трамвайною колією, не задумуючись про те, які небезпечні наслідки може мати така їзда. У Європі вже давно придумали спосіб як з цим боротися і при цьому забезпечити охайний вигляд та підвищувати екологічний стан міст. Це “зелені колії” трамваїв. Тобто, коли шляхи трамвайного руху озеленюють як клумби», зазначив Парцхаладзе, передає прес-служба Мінрегіону.

Чиновник підкреслив, що така практика існує у містах Франції, Німеччини, Італії, Іспанії, Польщі та інших країн Європи.

«Вони почали з’являтися тут ще в 80-х роках минулого століття, щоб повернути зелені зони в міський простір. Такі “зелені шляхи” — невід’ємна частина міської інфраструктури Барселони, Страсбурга, Варшави, Мілану та інших європейських міст. І ми можемо також запозичити цей досвід», — додав Парцхаладзе.