В Україні з'явиться омбудсмен з питань освіти

Головне

В Україні з'явиться омбудсмен з освіти, він буде відповідати за захист прав школярів, студентів, викладачів і науковців.

Рішення про це прийняли 6 червня, під час засідання Кабміну, передає Урядовий портал.

Як зазначила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, омбудсмен буде реагувати на зловживання в навчальних закладах, які виникають у ході децентралізації, коли значні повноваження і засоби передаються на місця.

"Зараз у нас активно відбувається децентралізація – значні повноваження та кошти передаються на місця, університети та наукові установи також стають дедалі більш автономними. Це необхідно – на місцях краще зрозуміло, як ефективно використати ресурси. Але, на жаль, ми стикаємось і зі зловживаннями. Тому мають бути розвинені інструменти, що стануть запобіжниками та захистять права учнів, студентів, освітян і науковців", - сказала міністр освіти.

Гриневич також розповіла, що для допомоги омбудсмену створять спеціальну службу, яка буде складатися із 15 осіб. Отриману скаргу будуть перевіряти не більше місяця, якщо її визнають обгрунтованою, то омбудсмен протягом п'яти робочих днів вживатиме заходів до відновлення і захисту порушених прав заявників.