В ЄС затвердили проект змін до газового законодавства

Головне

Комітет постійних представників держав ЄС затвердив проект змін до газового законодавства Євросоюзу.

У разі їх остаточного ухвалення дія Газової директиви Євросоюзу поширюватиметься на газопроводи з третіх країн, включно з “Північним потоком-2”, – повідомляє 1NEWS.

За проект проголосували 27 держав, Болгарія утрималася.

Текст було погоджено без змін. Йдеться про текст, погоджений 12 лютого під час переговорів представників Ради ЄС, Європарламенту та Єврокомісії. Оглядачі очікують, що проект не буде змінюватимуть у процесі подальшого ухвалення.

Для остаточного затвердження потрібне ще голосування Ради ЄС з енергетики, наступне засідання якої заплановане на 4 березня, а також Європарламенту. Очікується, що євродепутати розглянуть питання на пленарній сесії у квітні.

Зміни передбачають поширення дії Газової директиви (частина Третього енергопакета ЄС) на газопроводи з третіх країн, але лише на ті секції, які розташовані на території та у територіальних водах країни, де труба підключається до газотранспортної системи Євросоюзу. У ситуації з “Північним потоком-2” це означатиме, що за застосування правил ЄС до цього газогону відповідатиме – під наглядом Єврокомісії – Німеччина.