Забудовникам дозволять порушувати державні будівельні норми

Головне

Українським забудовникам хочуть дозволити будувати будинки та об'єкти соціальної інфраструктури з відхиленнями від державних будівельних норм (ДБН). Але тільки у виняткових випадках, коли забудовник чітко вкаже причини і обставини, через які неможливо (або дуже важко) дотримати будівельні нормативи. Відповідний проект наказу оприлюднили на сайті Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

У новому документі список не тільки оновили, а й посилили перелік обмежень, які забудовники повинні будуть враховувати при подачі нових проектів на затвердження. При цьому рішення про можливість відійти від стандартів ДБН в кожному конкретному випадку приймає заново сформована комісія Мінрегіону, в яку увійшли, в тому числі, представники громадськості.

«Наприклад, житловий будинок, який не може досконально дотриматися ДБН по частині необхідної кількості паркувальних місць біля будинку в силу, скажімо, недостатньої величини земельної ділянки, зможе обладнати для своїх мешканців парковку в 100-200 метрах від будинку. Ще приклад: згідно ДБН, в'їзд і виїзд з підземного паркінгу повинні розділяти мінімум 20 метрів. Але якщо сам будинок шириною 20 метрів, зробити це нереально. Тому, за умови додаткових протипожежних заходів, зробити в'їзд і виїзд можна в одному місці. Те ж саме стосується об'єктів соціальної інфраструктури, наприклад, стадіонів або шкіл. Якщо, наприклад, під школу виділяється не покладених 1,3 га, а 1,2 га – комісія теж може піти назустріч замовнику за умови достатньої аргументації»,  – сказав заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Лев Парцхаладзе.

Починання Мінрегіону підтримують і самі забудовники, відзначаючи, що проект наказу робить максимально прозорим питання можливих відхилень, що стосуються будівельних норм, стандартизує дії забудовників.

Джерело: dom.ria