Мінінформполітики працює над законодавством про страхування журналістів

Політика

Українське законодавство потребує змін в питанні страхування журналістів. Про це сказав голова Офісу Ради Європи в Україні Мортен Енберг.

"Напад на журналістів і представників медіа є особливо серйозним порушенням прав людини, оскільки вони не тільки шкодять конкретним особам, а й позбавляють інших права на отримання інформації, обмежуючи суспільний діалог, що лежить в основі демократичного суспільства", – розповів Енберг.

Як зазначив Енберг, Рада Європи, приділяючи особливу увагу питанням безпеки журналістів, запустила платформу, на якій висвітлюються випадки порушення прав журналістів або перешкоджання їх професійній діяльності.

"На території України, включаючи територію анексованого Криму і тимчасово непідконтрольних територій, зараз зафіксовано 22 випадки, на 20 з яких українська влада вже дала офіційну відповідь", – повідомив голова Офісу Ради Європи в Україні.

На думку голови Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка, обов'язкове страхування журналістів в країні повинно бути в двох форматах: страхування журналістів, що працюють в зоні проведення військової операції на Донбасі, і страхування на території всієї країни, оскільки умови праці фундаментально відрізняються.

За словами члена комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики Сергія Висоцького, однією з проблем законодавчого введення обов'язкового страхування журналістів є забезпечення страхових ризиків, яке може бути або державним, або діловим.

Рішенням цієї проблеми, на його думку, є створення закону про державні гарантії журналістів, що виконують професійні обов'язки в зонах підвищеної небезпеки.

Однією з основних проблем впровадження страхування журналістів є відсутність ініціативи у вирішенні цього питання серед самих журналістів, невизначеність критеріїв, за якими має здійснюватися страхування, і економічний аспект, зазначив заступник виконавчого директора Інституту масової інформації Роман Головенко. При цьому він висловив думку, що процес страхування журналістів можна почати з працівників загальнонаціональних каналів.

Начальник відділу зв'язків із засобами масової інформації Міністерства оборони України Олександр Мотузяник запропонував використовувати спільний проект Міністерства інформполітики та Міноборони як кейс для вироблення відповідних правил страхування. При цьому він висловив запевнення у підтримці Міноборони процесу впровадження загального страхування журналістів.

Джерело: segodnya.ua