Наливайченко передав Мін’юсту США докази “корупції” Порошенка

Політика

Колишній голова СБУ в січні спілкувався з перехідною адміністрацією Трампа.

Лідер Руху “Справедливість» Валентин Наливайченко підтвердив, що він дійсно передав Міністерству юстиції США документи, які підтверджують причетність президента Петра Порошенка до корупційної діяльності та мають допомогти Україні подолати корупцію і зупинити агресора. Про це він сказав на прес-конференції в Інституті Горшеніна, коментуючи заяву нардепа Андрія Артеменка про отримання “компромату” на Порошенка від Наливайченка.

Колишній голова СБУ повідомив, що дійсно в січні 2017 року був у Вашингтоні, де спілкувався з перехідною адміністрацією Трампа. Він стверджує, що на рівні оточення Дональда Трампа є переконання, що бенефіціари всіх офшорів, які причетні до виведення коштів з України, повинні бути розкриті. За його словами, вже триває розслідування стосовно кожного переказу грошей.

“Так, я надав документи, щоб і в Україні, і в Сполучених Штатах у рамках кримінальних справ були названі прізвища, назви офшорних компаній, а головне – щоб були покарані люди, які причетні до виведення коштів з України”, – сказав Наливайченко.

Водночас, колишній голова СБУ заявив, що не знайомий з планом нардепа Андрія Артеменка, але має власний план, який нещодавно презентував у США. «По Криму треба дати рішуче – Крим був, є і буде невід’ємною частиною України, незважаючи на анексію і це має бути закріплено у Конституції», – підкреслив Наливайченко.

Днями ж міністерство юстиції США прийняло до розгляду документи про офшорній корупції.

«За допомогою міжнародних партнерів можна провести розслідування, знайти офшори, де знаходяться вкрадені з Пенсійного фонду гроші, і повернути вкрадене, а також посадити олігархів. Ми цим займаємося», – підкреслив Наливайченко.

 Лідер Руху «Справедливість» також прокоментував так званий «Мирний план» депутата Артеменка. За його словами, народний обранець Андрій Артеменко також займається збором інформації про корупцію влади.

 «Артеменко дійсно збирав документи про корупцію як в минулому політичному керівництві, так і в нинішньому. Це я можу підтвердити», – зазначив він.

Водночас Наливайченко різко висловився про намір «оренди Криму», опублікований в західних ЗМІ. «Я ставлюся до оренди Криму вкрай негативно. Це суперечить моїм переконанням. Крим був, є і буде невід‘ємною частиною України», – підкреслив він.

Джерело: dzvin.news