Нардепи запропонували радикально зменшити кількість аптек в Україні

Рекомендовані
Політика

На минулому тижні у Верховну Раду внесли законопроект  про внесення змін до закону “Про лікарські засоби”, яким пропонують скоротити кількість аптек в Україні , а більшість ліків продавати лише за рецептами.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, відповідно до запропонованих норм, ліки дозволять продавати тільки в аптеках і аптечних пунктах, які можна буде відкривати не ближче півкілометра одна від одної.

У разі ухвалення  закону будуть повністю скасовані  аптечні мережі:   підприємцям дозволять мати лише одну єдину аптеку, а компаніям – не більше чотирьох і лише в рамках однієї області.

Виробники ліків матимуть право відкрити всього вісім аптек. При цьому засновників у фірми-аптеки повинно бути не менше трьох, і у них не повинно бути інших аптек. Якщо підприємець захоче стати власником  аптеки, він повинен мати освіту магістра за спеціальністю “Фармація”, а продавати ліки дозволять лише  дипломованим провізорам.

Автори документа вважають, що сьогодні аптечні мережі підвищують ціни на ліки, користуючись своїм монопольним становищем на ринку.   Співавтор законопроекту, нардеп Олег Мусій переконаний, що норми закону допоможуть перемогти монополізм і недобросовісну конкуренцію, а також допоможуть “викорінити самолікування”, бо за будь-якими ліками доведеться йти по рецепт до лікаря.

Столичний терапевт Наталія Страх побоюється цієї поправки: “Якщо закон дійсно зобов’яже брати у лікаря рецепт навіть на просте знеболювальне або льодяники від кашлю, це напевно змусить народ набагато частіше приходити в лікарні, створить черги і ажіотаж”.

В Асоціації міжнародних фармвиробників законопроект схвалили. “Ми поділяємо думку авторів закону про необхідність забезпечити конкурентне середовище на фармринку і вважаємо потрібними положення, спрямовані на поліпшення профрівня фахівців в даній сфері”, – заявили нам в компанії.