Президент просить ВР відкласти на рік запровадження ринку електроенергії

Політика

Президент Володимир Зеленський пропонує парламенту внести зміни до закону про ринок електроенергії та до закону про альтернативні джерела енергії для відкладення запровадження ринку електроенергії на рік – з 1 липня 2019 на 1 липня 2020 року. Про це повідомив представник президента у Кабінеті міністрів Андрій Герус, передає прес-служба президента.

Президент подав до Верховної Ради «проект закону про внесення змін до закону «Про ринок електричної енергії» «щодо нової дати запровадження ринку електричної енергії (№ 10376) та проект закону про внесення змін до статті 9-1 Закону України «Про альтернативні джерела енергії» (№ 10375)… Зокрема, зміни до Закону України «Про ринок електричної енергії» покликані відтермінувати запровадження нового ринку електроенергії на рік – до 1 липня 2020 року».

За словами Геруса, за два роки не було проведено відповідної роботи щодо підготовки до нового ринку. Щоб запобігти різкому зростанню тарифів і кризовим явищам на ринку електроенергії, було ініційоване перенесення запуску нової моделі ринку на рік. Водночас необхідно розробити та втілити у життя помісячний план підготовки до відповідних змін.