Українці мають один день, аби встигнути змінити місце голосування на виборах

Рекомендовані
Політика

Сьогодні, 25 березня, українці мають останню можливість змінити місце голосування на виборах президента. Тимчасова зміна місця голосування без зміни виборчої адреси забезпечить включення до списку виборців виключно на день голосування – 31 березня 2019 року. Про це йдеться на сайті Державного реєстру виборців.

Для тимчасової зміни місця голосування необхідно подати відповідну заяву до органу ведення Державного реєстру виборців. До заяви додається копія паспорта та копії документів, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування. Сюди  можна віднести довідку з місця роботи, довідку з місця навчання, документ, який підтверджує право власності або оренди на житло, проїзні документи, путівку в санаторій, довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, тощо.

Виборці, адреса голосування яких знаходиться на окупованих Росією територіях Криму та Донбасу, можуть не додавати до заяви документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця їх голосування.

На даний час місце голосування змінили більш ніж 180 тисяч українців. З них майже 67 тисяч – жителі Донецької та Луганської областей. Якщо в Україні відбудеться другий тур президентських виборів, процедуру необхідно буде повторити ще раз.