Білий дім представив нову стратегію боротьби з кіберзлочинністю

Світ

Адміністрація президента Сполучених Штатів Америки у четвер, 20 вересня, представила першу за останні 15 років детально продуману стратегію боротьби з кіберзлочинністю. Про це повідомляє Deutsche Welle.

За словами радника президента США з нацбезпеки Джона Болтона, стратегія передбачає посилення покарань за хакерські атаки.

Так, нова стратегія більше не вимагає отримання санкції від високопоставлених осіб на проведення будь-якої великої військової кібероперації.

"Наші руки більше не зв'язані, як це було при адміністрації Обами. Будь-яка країна, що займається діяльністю у кіберпросторі, спрямованою проти Сполучених Штатів, повинна знати, що ми будемо відповідати і наступально, і оборонно, при цьому не кожна наша відповідь буде у кіберпросторі", - зауважив він.

Водночас Болтон назвав головними джерелами загроз Китай, Іран, КНДР і Росію, додавши, що "американці і наші союзники щодня піддаються атакам в кіберпросторі". Операції спрямовані проти широкого спектра цілей - від інфраструктури США до держустанов, підприємств та виборів.

У свою чергу, у Міноборони США відзначили, що нова стратегія також передбачає посилення заходів безпеки у кіберсфері.

Крім того, міністр фінансів США Стівен Мнучін нагадав, що його відомство "використовує наявні в розпорядженні інструменти в сфері боротьби з хакерськими атаками для введення санкцій проти Росії, КНДР, Ірану та інших країн за найрізноманітніші дії".