Теорію про чорні діри поставили під сумнів

Світ

Теорія Стівена Хокінга про те, що Великий вибух створив велику кількість маленьких чорних дір розміром з протон, може бути невірною.

До такого висновку прийшли Масахіро Такада і його команда з японського Фізико-математичного інституту в Кавлі, які займалися пошуком первинних чорних дір, пише Апостроф.

Вони вважають, що якби теорія Хокінга була правильною, то під час недавніх пошуків чорних дір, які проводилися за допомогою телескопа з цифровою камерою Hyper Suprime-Cam (HSC), вони б виявили безліч чорних дір. Йдеться про камеру, яка дозволила вченим зробити перше в історії зображення чорної діри.

Відзначається, що первинні чорні діри в мільярди разів менші, ніж надмасивні і мають масу, яку можна порівняти з масою Місяця. Крім цього, первинні чорні діри не мають видимої матерії, що світиться. Таким чином вчені шукають їх за дією потужного гравітаційного поля, яке спотворює світло від інших зірок і галактик. Такий ефект має назву мікролінзування.

Такада пояснює, що якби первинні чорні діри становили значну частку темної матерії, то вчені змогли б побачити на знімках близько 1000 сигналів мікролінзування. Однак, більше 7 годин спостереження за допомогою камери HSC за зірками в галактиці Андромеди, дозволили вченим зафіксувати тільки один випадок мікролінзування.

"Мікролінзування є золотим стандартом для виявлення чорних дір або доказів їх відсутності в певній точці простору", - заявив фізик Симеон Берд, який вивчає чорні діри в Університеті Каліфорнії.

У той же час Такада зауважує, що для остаточного висновку необхідно продовжувати аналогічні дослідження.