Українську мову вивчатимуть в найстарішому університеті Туреччини

Світ

На кафедрі слов`янських мов Стамбульського університету в Туреччині відкрили спеціальність "українська мова та література".

Стамбульський університет - провідний вищий навчальний заклад Стамбула і Туреччини, найстаріший університет країни, - про це пише "Укрінформ".

"Сьогодні за участі міністрів освіти України та Туреччини Лілії Гриневич та Ісмета Йилмаза, а також голови Ради вищої освіти Туреччини Єкти Сарача було урочисто відкрито першу в Туреччині спеціальність "українська мова та література" на кафедрі слов`янських мов Стамбульського університету", - написав Надзвичайний і Повноважний посол України в Республіці Туреччина Андрій Сибіга у своєму Twitter.

Основні корпуси університету розташовані в старій частині міста, між мечеттю Беязіт та мечеттю Сулейманіє. Зараз в університеті та його філіях навчається понад 76 000 студентів, викладацький склад налічує понад 2 тис. професорів.

Навчальну програму факультативних занять "Українська мова" для 5-9 класів шкіл з білоруською та російською мовами викладання затвердило міністерство освіти Білорусі.Мета програми – сформувати в учнів уміння і навички нормативної усної і письмової української мови.